12 stycznia pierwszy raz zagrała w Nekli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrano 8 102,05 zł.
Od marca przez Neklę przejeżdża kilkadziesiąt ciężarówek na dobę firmy „Strabag” z kruszywem na budowę autostrady A2.
29 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali widowiskowo – sportowej.
2 kwietnia Przedszkole „Miś Uszatek” obchodzi Jubileusz 55 – lecia.
W tym dniu pracę w Urzędzie Gminy na stanowisku podinspektora ochrony środowiska podejmuje Elżbieta Narożna.
4 maja podczas wizytacji kanonicznej ks. bp Marek Jędraszewski dokonuje poświęcenia kapliczki Matki Boskiej Fatimskiej – znajdującej się przy kościele.
24 maja otwarto boisko do piłki plażowej.
25 maja w programie XX Nekielskiego Jarmarku występuje Halina Frąckowiak.
31 maja parafia nekielska obchodzi pierwszą po II wojnie uroczystość prymicyjną ks. Mikołaja Markiewicza, salwatorianina.
7 i 8 czerwca odbywa się referendum w sprawie ratyfikacji traktatu przystąpienia RP do Unii Europejskiej. W Nekli frekwencja wynosi 61,8 % zdecydowanie na TAK.
W czerwcu otwarto stronę internetową Urzędu Gminy – www.nekla.pl
W Zespole Szkół w Nekli kończy pracę Danuta Gumienna po 34 latach pracy, Benigna Olejnik po 26 latach oraz Danuta Przychodniak po 28 latach.
W dniach 22 – 27 czerwca 52 osoby z nekielskiej parafii biorą udział w historycznej, bo pierwszej w historii parafii pielgrzymce do Rzymu. Organizatorem jest ks. Dariusz Kaszuba.
26 lipca zorganizowano w Nekli Powiatowe Święto Policji a przy tej okazji „Białą Sobotę” przy współudziale lekarzy MSWiA w Poznaniu i lekarzy „Amicor” w Nekli.
28 sierpnia Rada Gminy jednogłośnie podejmuje uchwałę dotyczącą nazwy Gimnazjum Polskich Olimpijczyków.
31 sierpnia w Nekli odbywają się pierwsze Dożynki Powiatu Wrzesińskiego z udziałem wicepremiera Marka Pola.
Od 1 września Rada Gminy powołała 3 Zespoły Szkół na terenie Gminy Nekla. Przy Zespole Szkół w Nekli rusza kawiarenka szachowa.
12 września uroczyście otwarto halę widowiskowo – sportową. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonuje Minister Edukacji i Sportu Krystyna Łybacka wraz z burmistrzami Marianem Balickim i Ryszardem Kordusem. Jednocześnie Gimnazjum w Nekli otrzymuje imię Polskich Olimpijczyków.
10 października firma „Karlik Elektrotechnik” otrzymuje certyfikat „Wielkopolska Jakość” przyznawany przez Wielkopolski Instytut Jakości oraz władze samorządowe województwa.
12 grudnia oddano do użytku chodnik na ulicy Dworcowej o długości 1 225 m. Młodzież szkolna posadziła przy nim 85 drzewek jarzębiny. Odbudowano również zbiornik wodny przy ulicy Słonecznej.
14 grudnia odbyły się konsultacje mieszkańców ul. Świerczewskiego i Poznańskiej w sprawy zmiany nazwy ulic. Mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za utrzymaniem obecnych nazw.
W roku 2003 Neklę zamieszkiwało 3 247 osób.