Nekla - osp.nekla.eu

historia-2.jpg 0afc010d191e5d0ba4d344e47746c6db
ROK 2004
2012-03-21 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię

7 stycznia w 85 Rocznicę Powstania Wielkopolskiego odbył się w Nekli uroczysty capstrzyk z udziałem Kompanii Honorowej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Tego samego dnia swój Jubileusz 55 – lecia obchodzi Koło Łowieckie Lis.

11 stycznia w XII Finale WOŚP zebrano 8 143,63 zł.

W marcu 2004 roku w wyniku zmian administracyjnych w kościele, parafia Nekla przeszła z archidiecezji poznańskiej do archidiecezji gnieźnieńskiej. Parafia została włączona do dekanatu Września I.

01.05 wejście Polski do struktury Unii Europejskiej.

W dniu 1 maja z nekielskiego rynku startuje I Unijny Rajd Syren i Warszaw do Berlina. W rajdzie biorą udział załogi z całej Polski: Kołobrzegu, Krakowa, Warszawy, Leszna, Wrocławia, Przemyśla, Torunia, Częstochowy, Łodzi i wielu innych miast, ogółem 29 samochodów marki Syrena i Warszawa. 

Podczas XXI Jarmarku Różności 12 wolontariuszy zrzeszonych w Społecznym Komitecie „Pomoc dla Piotra”, zbierało pieniądze na dofinansowanie windy dla 21 letniego Piotra.

21 maja w Nekli gości minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Olejniczak.

29 maja Orkiestra Dęta NOK zajmuje I miejsce w Show Marszowym na IV Międzynarodowych Mistrzostwach Amatorskich Orkiestr Dętych w Szamocinie. W dniach 19 – 20 czerwca bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Czechach.

Nekla staje się stolicą syren. W czerwcu ich ilość wynosi 29 aut w mieście a niebawem będzie ich o 6 więcej. 23 – 25 lipca nekielskie syreny biorą udział w I Rajdo – Zlocie w Krakowie.

W lipcu gościmy w Nekli grupę młodzieży z Kazachstanu.

31 lipca Neklę odwiedzają załogi III Europejskiego Zlotu Motocyklowego. W pokazie na nekielskim rynku bierze udział 150 maszyn.

Krzysztof Jagieła zwycięzcą sierpniowej edycji plebiscytu „Bezpieczna Wielkopolska”. Komisariat otrzymuje komputer.

Recital Krystyny Giżowskiej podczas Dożynek Miejsko – Gminnych zgromadzona publiczność przyjęła bardzo ciepło i życzliwie. 

24 sierpnia powołano Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Olęderskich pod przewodnictwem inicjatora uporządkowania zdewastowanych cmentarzy Jerzego Osypiuka. Komitet swój początek tworzenia ma 22 kwietnia podczas wizyty abp Henryka Muszyńskiego w Nekli.

Od września ulega likwidacji filia Wydziału Komunikacji w Nekli.

18 listopada przyjęto Plan Rozwoju Lokalnego dla Gminy Nekla.

Na ulicy Sienkiewicza ułożono dywanik asfaltowy o długości 539 mb.

22 listopada Sąd Rejonowy w Poznaniu zarejestrował Nekielskie Stowarzyszenie Pracodawców. Prezesem zostaje Gedeon Czwajda.

Rada Wierzycieli Firmy „Mediplast” podejmuje uchwałę o sprzedaży przedsiębiorstwa w całości za cenę 10 mln zł.

Koło Diabetyków w Nekli obchodzi Jubileusz 5 – lecia.

Od grudnia Przegląd Nekielski ukazuje się w nowej formie graficznej. Wysiłkiem pracowników Urzędu Miasta i Gminy opracowano Gminny Program Ochrony Środowiska. Po raz pierwszy przeprowadzono zabiegi ochronne na kasztanowcach rosnących w parku i na alei do Starczanowa.

Odnowiono elewację budynku Urzędu.

Wyposażono w sprzęt sportowy siłownię w hali sportowej.

Z inicjatywy burmistrza Mariana Balickiego od 8 grudnia wydawane są bezpłatne posiłki w postaci zupy dla najbardziej potrzebujących ok. 60 porcji.

 W grudniu powołano Społeczny Komitet Obchodów 600 – lecia Nekli.

Szachiści UKS „Płomyk” startują w Drużynowych Rozgrywkach Szachowych Ligi Strefowej Południowo – Wschodniej Juniorów Wielkopolskiego Związku Szachowego. Nekielski Klub intensywnie trenuje od roku.

30 grudnia podczas sesji opłatkowej Rady Miasta i Gminy przedstawiono maskotkę zbliżających się obchodów 600 – lecia tzw. „Neklusia”. W rolę, którego wcielił się Łukasz Spławski. 

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
100 lat_230.jpg 857b34b63ff177e05ce8f0c3d90631c3