Nekla - osp.nekla.eu

historia-2.jpg 89c5fe343590c07385b52ba961e230f3
ROK 2001
2012-03-20 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię

Od 1 stycznia 2001 roku w Nekli nie ma już Komisariatu Policji. Działa natomiast Rewir Dzielnicowych.

Podczas uroczystości 100 Rocznicy Strajku Dzieci Wrzesińskich miały miejsce akcenty nekielskie. W programie artystycznym w dniach 19 – 20 maja wystąpiły Orkiestra Dęta NOK, Duet „Czas”, który nagrał specjalną płytę CD z okazji tej uroczystości oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Kiwi”. Zaprezentowano prace plastyczne uczniów Zespołu Szkół w Nekli, podopiecznych Aldony Kubackiej pt.: „Strajk Dzieci Wrzesińskich w sztuce dziecięcej”. Burmistrz Ryszard Kordus odebrał pamiątkowy medal za propagowanie idei Strajku.

21 maja 2001 roku pożegnaliśmy przewodniczącego Społecznego Komitetu Gazyfikacji, członka Cechu Rzemiosł Różnych we Wrześni, członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nekli śp. Henryka Leszczyńskiego.

6 czerwca nowym przewodniczącym Społecznego Komitetu Gazyfikacji w Nekli zostaje Walenty Odrobny.

Podczas XVIII Nekielskiego Jarmarku Różności wystąpiła Hanka Bielicka. Można było podziwiać prace plastyczne Aldony Kubackiej. Elżbieta Paluczek informuje, że otwarto nową pracownie internetową w gimnazjum w Nekli. Pierwsze sale komputerowe w Nekli powstały w 1991 roku.

22 czerwca w Zespole Szkół odbywa się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po raz pierwszy uczniowie klas VI będą uczniami 3 letniego gimnazjum.

26 lipca opuszcza nekielską parafię ks. Mirosław Wawrzyniak, który cenił sobie „Bycie sobą, prawdę, mądrość, szczerość, dobroć, otwartość, życzliwość i uśmiech – to co wypływa z godności ludzkiej i chrześcijańskiej”.

Gmina otrzymała 26 pojemników na zbiórkę opakowań plastikowych. Wykonano 687 mb wodociągu na ul. Starczanowskiej. Powstaje sieć gazowa dla 85 gospodarstw o długości 3 425 mb.

W Nekli mamy mistrza kraju w piłce nożnej dzieci do lat 12 jest nim Darek Kapturski, który będzie reprezentować nasz kraj w światowym finale w połowie września w Paryżu.

Ogłoszono zbiórkę żywności, środków czystości, zbóż i ziemniaków dla powodzian  z powiatu Lubaczów woj. Podkarpackiego gminy Narol i Lanckorona.

Orkiestra Dęta bierze udział w Dożynkach Wojewódzkich w Jarocinie a na IX Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych w konkursie musztry paradnej zdobywa Honorowego Buńczuka.

W sierpniu Rada Gminy upoważnia Zarząd Gminy do podjęcia działań zmierzających do emisji obligacji komunalnych na poczet kosztów budowy hali sportowej.

23 września odbywają się wybory parlamentarne o 9 miejsc poselskich ubiega się 147 kandydatów. Wśród nich mieszkańcy Nekli Tomasz Chromiński (PIS) – 188 głosów i Tomasz Małecki (Unia Wolności) – 54 głosy. Najwięcej głosów na terenie gminy otrzymuje Bronisław Dankowski (SLD) – 509 głosów.

05.11.2001 roku w Nekli powstaje pierwsza wspólnota mieszkaniowa.

Po cyklu „Z Amicorem po zdrowie” - lekarz rodzinny Andrzej Paciorkowski i Nekielskie Koło Diabetyków zapraszają na „I Nekielskie Spotkanie z Cukrzycą”. Bogaty program odbywa się w NOK 17 listopada 2001 roku.

6 grudnia przystąpiono do kompleksowej akcji oczyszczania nekielskiego lasu z niewybuchów, czynny udział bierze w niej leśniczy Stanisław Stefański.

12 grudnia następuje połączenie Banku Spółdzielczego w Nekli z Bankiem w Kostrzynie Wielkopolskim.

28 grudnia Rada Miejska podejmuje uchwałę o emisji obligacji komunalnych w kwocie 3,5 mln.

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
100 lat_230.jpg 18c3ed665bcacf8fcef28be142b09308