Nekla - osp.nekla.eu

historia-2.jpg 0abfaaf1f0f5fe186e160e7efb0c9667
PODSUMOWANIE NEKIELSKIEJ AKADEMII ZDROWIA
2017-06-14 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

7 czerwca w Nekielskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Nekielskiej Akademii Zdrowia, edycji 2016 – 2017. Tegoroczne spotkanie podsumowujące było wyjątkowe, bo w znacznej części poświęcone jubileuszowi 60 lat pracy pani Danuty Paciorkowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia organizatorów NAZ: Przychodni „AMICOR” w Nekli, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - koło w Nekli, Nekielskiego Towarzystwa Amazonki , Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Nekielskiego Ośrodka Kultury. Już po raz kolejny patronat nad akademią objął Burmistrz Miasta i Gminy Nekla Pan Karol Balicki.

Po przywitaniu gości przez Pana Andrzeja Paciorkowskiego, głos zabrała Wiceburmistrz Miasta i Gminy Nekla, która w imieniu Burmistrza Karola Balickiego, dokonała uroczystego otwarcia, podkreślając wkład pracy i niesłabnące zainteresowanie kolejnymi spotkaniami z cyklu Nekielskiej Akademii Zdrowia, jak również nieoceniony wkład w edukację zdrowotną mieszkańców.  Następnie lek. Andrzej Paciorkowski podsumował osiem kolejnych spotkań w edycji 2016/2017 i wraz z Wiceburmistrz Anną Mizgajską oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Nekla Czesławem Kozielskim, wręczyli podziękowania i kwiaty prelegentom.

Wielkie emocje udzieliły się wiernym słuchaczom wykładów, wśród których rozlosowano wiele upominków. Nagroda główna, rower ufundowany przez Burmistrza Karola Balickiego, trafiła do Pani Stanisławy Hadady z Nekli.

Pierwszy z wykładów spotkania podsumowującego „Lekarz – zawód czy pasja” wygłosiła Prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony zdrowia, dr Bożena Janicka.

”60 lat pracy lekarza” to drugi z tematów, zaprezentowany przez doktoranta Zakładu Historii Prawa UAM w Poznaniu, pana Szymona Paciorkowskiego, który opowiedział o życiu i pracy pani doktor Danuty Paciorkowskiej.

Nie mogło zabraknąć akcentu artystycznego. By umilić czas naszym gościom, grupa wokalna NOK BAND, pod opieką p. Patrycji Lisieckiej i Izabeli Wesołek, działająca przy Nekielskim Ośrodku Kultury, podczas krótkiego występu zaprezentował swe umiejętności wokalne wykonując utwory: „Dach” zespołów TABB i Sound & Grace, „Rzeka marzeń” Beaty Kozidrak, „Na dobre i na złe” Anny Jurksztowicz.

Po kolejnych punktach programu przyszedł czas na przemówienia, gratulacje, życzenia i kwiaty. Od zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Przedstawiciele Izby Lekarskiej, lekarze, współpracownicy, przedstawiciele jednostek, kół i stowarzyszeń, przyjaciele i rodzina padło wiele ciepłych i pięknych słów skierowanych do jubilatki. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat” oraz jubileuszowego tortu.

Na zakończenie pani Danuta Paciorkowska ze wzruszeniem podziękowała wszystkim za przybycie oraz moc pięknych życzeń, podkreślając, jak niezwykle ważne w jej życiu były dwie rzeczy: zdrowie i rodzina.

Aleksandra Kujawa

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
100 lat_230.jpg eb2dae6631192fcf60b1942ac29a3d18